Jak připravit nohy na letní odhalování?

CCC, Lasocki - 699 ,-
Minulý týden jsem si koupila nové boty na léto. Trvalo mi 3 roky než jsem našla nějaké, které by se mi líbily, byly by jednoduché, ale ne obyčejné.


Co se týče nošení sandálů, mám kvůli genetické výbavě velice suché, velice tvrdé paty, což mě vždycky trápilo a popravdě, v otevřených botách  to nevypadá hezky.


Tak mě napadlo, že bych se s Vámi podělila o to, jak se těchto problémů zbavuju a připravuju se na letní odhalování nohou.




Koupel
Občas si dopřejte relaxaci ve formě koupele se solí nebo peelingem. Prostě jen tak, i kdybyste chodidla měli v pořádku, je to totiž náramně příjemné. Jinak samozřejmě koupel slouží ke změkčení kůže pro její další úpravy.


Hoblík na paty - někdy také "seškrabávač ztvrdlé kůže"
Jak jsem již říkala, suché paty jsou v naší rodině genetické, kam tedy jinam pro radu, než k předchozím generacím. Táta tento mučící nástroj používá už spoustu let a já jsem se ho jako malá i trochu děsila. 

Hoblík/ Škrabku na paty seženete třeba v lékárnách (Solingen / Scholl, okolo 150 Kč), nedávno ho zařadil do svého sortimentu i AVON (ten modrý, myslím 70 Kč, ale byl to promo prodej, před zařazením do katalogu), pro zkoušku jsem si ho objednala, ale raději kupte ten lékárenský, avonové žiletky jsou totiž o poznání tupější. Tvar také není úplně stejný, ale zkoušela jsem do avonového hoblíku dát Solingen žiletku a vešla se.

Představte si hoblík na dřevo...Hoblík na paty funguje na stejném principu. Hoblovat musíte velice opatrně, bez použití síly, jinak se ošklivě zraníte, přece jenom je uvnitř dost ostrá žiletka (ano, už se tak stalo... zaberete moc a zajedete do krve). Já ho používám ve vaně na mokré nohy a jemně přejíždím přes ztvrdlou oblast, klidně i několikrát po sobě. V momentě, kdy jsem spokojená s výsledkem, postupuji dál.


Pemza / Pilník na paty
Po ohoblování pat přichází na řadu pilník pro zarovnání povrchu kůže, který je po něm trošku nerovnoměrný. Používám tento zakoupený v Globusu (cenu si nepamatuji, ale myslím, že do 70 Kč, sehnat ho můžete dále v různých drogériích, nebo i u AVONu za 150 Kč), který je v podstatě jako šmirgl papír, na jedné straně hrubší - první krok, na druhé jemnější - 2 krok, finální úpravy.

Přírodní pemzy moc v oblibě nemám, na mé nohy prostě nestačí. Stejně tak třeba peelingy, ale pro ty šťastnější jedince jsou samozřejmě dostačující.



Dále mám tuto věc z AVONu, která je dobrá při použití na sucho.  Pro někoho s mírně ztvrdlými patami bude pravděpodobně stačit i jako jediný nástroj na úpravu pat, zezadu má totiž také kousek šmirglu na doúpravy.




Krém
No a v momentě, kdy skončím boj se ztvrdlou kůží, mám paty jemné a aby to tak vydrželo musím jim dodat vláhu a výživu. O to se teď stará krém od Baley s Ureou, který musím říct, je pro suché nohy skvělý (mám už druhé balení, vyšel mě na 69 Kč). Mažu ve chvíli, kdy už nikam nejdu, vstřebává se dlouho a je dost mastný, proto ho používám jen před spaním. (Když jako já pořád něco zapomínáte na stole, v momentě, kdy se pro to vydáte s namazanými nohami, klidně i půl hodinu po namazání, zanecháte za sebou na parketách stopy a navíc se budete hezky klouzat.)

Pro to aby mi nohy vydržely v ucházejícím stavu, musím pravidelně opilovávat a mazat. Hoblík používám podle toho, jak často zapomínám na předchozí kroky, ale většinou tak jednou měsíčně.

Co se týče nehtů, ty pouze stříhám, piluju a odstraňuju okolní ztvrdlou kůžičku. Vzhledem k tomu, že jsou mé nehty, co se velikosti týče, dost odlišné a ty malíčkové v podstatě neexistují, barevný lak raději vynechávám, protože bych na to pouze upozorňovala.


Žádné komentáře:

Okomentovat